Zeynep Evgin Eryılmaz, M.A.
Koç, Danışman, Eğitmen

(532) 684 11 88
(212) 343 91 50
zeynep@inspiro.com.tr


Elyan Aysoy, MSc., UKCP

Klinik Psikolog, Bütünsel Terapist ve Danışman

www.safirdanismanlik.com.tr

"Hayatın bizi acı ve zorlamalarla değiştirmesini beklemeden, gelin, biz kendimizi değiştirelim, hedefimize ulaşmanın sürecini kısaltalım."

Elyan, bu vizyonu doğrultusunda Safir Yaşam Atölyesi'ni kurdu. Danışanlarına, sağlıklı bir ruh-beden-zihin örgüsü sağlamak amacıyla kurduğu merkezin temelini Bütünsel Terapi oluşturmaktadır. Elyan, kişinin potansiyelini gerçekleştirebileceği, herkesin özel ve kendine özgü olduğu, kişinin hem kendiyle, hem de çevresiyle bir bütün oluşturduğu inancından doğan Bütünsel Terapi yöntemi ile bireysel psikoterapi ve grup çalışmaları yapmaktadır.

Bütünsel Terapi, içimizdeki ruhsal rehberliğe açılma yetisini uyandırır; özümüzün sayısız ifadesini tanımayı ve ona sahip çıkmayı öğretir. Elyan, bütüncü bakış açısını benimseyen Bütünsel Terapi yöntemi ile Jung'cu Terapi, Dışavurumcu Sanat Terapisi, yoga ve nefes teknikleri gibi farklı bakış açılarının sentezini, yaratıcı ve esnek bir şekilde kullanmaktadır. Çalışma alanları: evlilik ve ilişki terapisi, obsesif kompulsif bozukluklar, depresyon, panik atak, korku ve uykusuzluk, stres yönetimi, psikosomatik rahatsızlıklar, kısa dönemli psikoterapi ve Kabalistik yaşam koçluğudur. Halen öğrenmekte olduğu Kabala bilgeliği ve farkındalığını, bilgeliğini ve ışığını artırmak isteyen herkesle paylaşmaktadır.

Elyan, Norwich University, Vermont College Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Londra'da Metanoia Institute'ta Gestalt Psikoterapisi Master'ını tamamlayarak İngiltere'de lisanslı Gestalt Psikoterapisti ve UKCP üyesi oldu. Gestalt Institute of Cleveland'ın Gestalt Foundation ve Gestalt OSD Center'ın Gestalt Group Intensive eğitimlerini tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, London Fullham Hospital, Bakırköy Gündüz Hastanesi Psikiyatri Klinikleri'nde görev ve sunumlar yaptı. İzer Vakfı'nda zihinsel özürlü ve otistik çocuklarla başladığı Sanat Terapi çalışmalarına, Musevi Lisesi öğrencileri ve yetişkin grupları ile devam etti. Çalışmalarına Hareket Terapisini eklemek için eğitimlerine devam etmektedir.

Elyan, 'Değişmeyen tek şey değişimdir' felsefesiyle, Gestalt ve Kabala çalışmaları için dünyayı dolaşmaya devam etmektedir. Amacı, insanların en yüksek hedeflerine ulaşabilmeleri, güçlenmeleri ve iç huzuru yakalayabilmeleri için bilgisini ve içgörüsünü geliştirmek ve paylaşmaktır.