Zeynep Evgin Eryılmaz, M.A.
Koç, Danışman, Eğitmen

(532) 684 11 88
(212) 343 91 50
zeynep@inspiro.com.tr


Gila Ancel Şeritçioğlu

M.A., REAT, MCC Yönetici Koçu,
Eğitmen, Danışman, Değişim Lideri

www.increadanismanlik.com

'Gelişim, yaşam boyu süregelen heyecan dolu bir kendini keşfetme ve gerçekleştirme yolculuğudur.'

Gila, gruplarla, organizasyon ve kurumlarla çalıştığı gibi bireysel olarak profesyoneller ve üst düzey yöneticilerle liderlik performanslarını geliştirmeye, etkili sonuçlar yaratmaya, ve değişime yönelik koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır. Kendisi Increa Danışmanlık'ın kurucularındandır. İnsanın, bireyin ve yöneticilerin gelişimine yaşam boyu bir süreç olarak bakan Gila, yöneticilerin kendi engin potansiyellerini keşfederek hayallerini, hedeflerini ve vizyonlarını gerçekleştirmeleri yolunda koçluk yapmaktadır.

Bugün kendisi bireyler ve gruplarla yaklaşık 2500 saatin üzerinde koçluk ve 2000 saati aşmış terapi deneyimine sahiptir. Kendisi Kids Özel İdeal Çocuk Eğitim Merkezini kurarak 19 seneyi aşkın yöneticilik, eğitim danışmanlığı ve süpervizörlüğü yaparak çok sayıda eğitmen yetiştirmiş ve yüzlerce çocuğun eğitilmesinde etkin rol almıştır. ABD'den Registered Expressive Arts Therapist (REAT) ve Dünya Koçluk Federasyonu ICF'ten Master Certified Coach, (MCC) ünvanlarına sahiptir. ICF Türkiye şubesine uluslararası alanda ödül kazandıran "Endeavor" projesinde yer alarak girişimcilere koçluk yapan koçlardan biridir. Kendisi aynı zamanda Dünya Koçluk Federasyonu'ndan (ICF) uluslararası akredite olan Eurasian Gestalt Coaching Program'ının kurucularından ve eğitmenlerindendir.

Gila Şeritçioğlu'nun eğitim geçmişi:

 • Imago İlişki Koçluğu Eğitimi, 2008
 • Gestalt International Studies Center Working With Couples, Families and Small Organizational Systems Program, 2007
 • Cleveland Gestalt OSD Center, International Coaching Program, 2007
 • Gestalt Institite Clevaland, Use of Self as an Agent of Change Training, 2006
 • European Graduate University (EGS) Switzerland, CAGS Degree in Expressive Arts: Therapy, Consulting & Education, 2004
 • Psikodarama Eğitimi IPI, 2004
 • Gestalt Institute Cleveland, Gestalt Group Process and Leadership Training, 2003
 • ISRAGIC Modules A & B Gestalt Training, 2002
 • Dışa Vurumsal Sanat terapisi Eğitimi, 2000 -2003
 • Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri MA, 1991
 • Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji, 1988

Gila, yaratıcılık, dışavurumsal sanat terapisi ve teknolojisindeki engin kaynaklarını ve uzmanlığını her seviyedeki çalışmalarına yansıtarak özgün ve kalıcı deneyimler oluşturma yönünde kullanmaktadır. Uzun seneler çocuklar, gençler, aileler, gruplar, yöneticiler ve bireylerle çalışmış olmakla birlikte, bugün de halen bu alanda kişilerin daha etkin ve etkili olabilmeleri yolunda çalışmalar yapmaktadır. Bu anlamda koçluk hizmetine ve eğitimlerine yeni bir bakış açısı katarak fark yaratmaya yönelik etkileyici süreçler oluşturmaktadır.

Gila, bireylerin var olan potansiyellerini ve içsel güçlerini keşfetmeleri ve bu yeni farkındalıklarını çevrelerine, iş ve yaşamlarına entegre etmelerini amaçlayan bir bakış açısıyla koçluk yapmaktadır. Bireylerin iş ve dış dünyada daha verimli ve tatmin verici sonuçlar yaratmalarına destek vermektedir. Böylece bireyler kendi güçlerinin sorumluluğunu alarak hayata karşı duruşlarını yeni farkındalıklarla yeniden belirleyerek iş performanslarını arttırarak yaşam kalitelerini yeniden yapılandırabileceklerdir.

Takımlarla ve bireylerle vizyon oluşturma, çatışma, ilişki, iletişim vb. konularında çalışırken aynı zamanda kurumlara ihtiyaca yönelik yaratıcı eğitimler ve atölye çalışmaları tasarlayarak bu doğrultuda  özgün projeler geliştirmeye ve uygulamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Gila aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde part-time öğretim görevlisidir.